BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstake 15816576
*
nr 1581 6576
Ljusstake
pläter. Höj- och sänkbar. Höjd: 16-25 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 november 2023
kl 19:05:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/11 18:30:15
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höj- och sänkbar ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
3249 Altarljusstakar
Ett par, mässing. Höjd: 77 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:42
-
3345 Appliquer
ett par, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:10
-
3162 Kandelaber
metall, "Quist". Höjd: 49 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:19
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:58
-
3299 Kandelabrar
Ett par, Sent 1800-tal, prismor. Höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:21
-
3242 Ljuslyktor
2+ 2 st, Orrefors, Carat. Diameter: 9-12 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:37
*
Ljusstake
nr 1581 6576
Ljusstake
pläter. Höj- och sänkbar. Höjd: 16-25 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/11 18:30:15 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höj- och sänkbar ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
3249 Altarljusstakar
Ett par, mässing. Höjd: 77 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:42 -
3345 Appliquer
ett par, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:10 -
3162 Kandelaber
metall, "Quist". Höjd: 49 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:19
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:58 -
3299 Kandelabrar
Ett par, Sent 1800-tal, prismor. Höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:21 -
3242 Ljuslyktor
2+ 2 st, Orrefors, Carat. Diameter: 9-12 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:37